Forum Uniwersytecka Liga Siatkówki AZS UŁ Strona Główna Organizacja Drużyny niegrające

Skąd: Łódź

Temat postu: Drużyny niegrające

Witam.
Chciałem wysunąć propozycje, aby drużyny, które nie grają 3 czy tam 4 razy, były dyskwalifikowane. rozumiem raz czy drugi raz, ale nie, że przyjeżdza się jak się chce, a jak nie to nie.

Ponad to sądzę, że w przypadku drużyn które zostaną z jakichkolwiek powodów zdyskwalifikowane, lub same zrezygnują, powinno się we wszystkich (wszystkich - nie tylko przyszłych, ale również tych które już się już odbyły w danej fazie rozgrywki) meczach ustalić wynik 3:0 w setach 25:0

W sytuacji, gdy drużyna jest na 1 czy tam 2 meczach i więcej już nie, to na tych 1-2 meczach ich przeciwnicy tracą jednak jakies małe punkty czy nawet sety, natomiast tam gdzie się nie pojawili/nie pojawią przeciwnicy mają bonus.

Sądzę, że to troszkę nie fair, zwłaszcza jesli sytuacja powatarza się często, albo dana drużyna się wycofała.

Temat postu:

zgadzam się. jest to trudny problem organizacyjny w tego typu turniejach, gdzie rezygnacja z gry nie wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami. Wtedy często drużyny, którym "nie idzie" i nagle nie widzą u siebie szans na awans przestają w ogóle uczestniczyć w rozgrywkach, co stawia w nierównej sytuacji drużyny, które już z nimi grały i drużyny, które dostały walkowera.

Natomiast u nas - hmm nie wiem - zdarzyły się ze 3 walkowery, ale chyba nie była to ta sama drużyna jak dotąd..

w polskiej lidze za walkowera płaci się ok 5.000PLN Wink a tutaj to nie wiem
a jezeli chodzi o pkt ktore zdobyli to juz ich sukces i zabrac im tego nie mozna !

Skąd: Łódź

Z jednej strony ciesze ze zdobytych punktów Smile ale z drugiej....wydałem jakąs tam kase żeby pograć a nie przyjeżdżam w niedziele na mecz i co??rozgrzewka i do domu...